Te hallottál már a Ji Kingről? Ez egy 3000 éves múlttal rendelkező szent könyv, amit az ókori kínaiak arra használtak, hogy megjósolják sorsukat, és tanácsot kérjenek az életükkel kapcsolatban. Különlegessége két dologban rejlik: az egyik, hogy a feltett kérdéseidre nem pontos válaszokat kapsz, hanem segítségével te magad jössz rá a megoldásra. A másik, hogy több ezer év elteltével is népszerű maradt, és rengeteg ember oldotta már meg ezzel a problémáit!
Mi is az a Ji King?

Nem véletlenül nevezik egyébként a Változás szent könyvének is: úgy tartják, az életünk egy út, ami a múltból vezet a jövőbe, természetesen a jelenen keresztül. A sorsod már meg van írva benned, és kizárólag rajtad múlik, sikerül-e megvalósítanod. Azonban tudnod kell, hogy többféle lehetséges jövőd létezik, épp ezért, a könyv nem azt árulja el neked, mi vár rád, hanem azt, amit meg kell tenned, hogy végül minden a legjobban alakuljon.
A Jin és Jang viszonya

Ezt azért fontos tudnod, mert a könyv ezek alapján (pontosan a Jin és a Jang jelek kombinációjából) 64 jósjelet különböztet meg: az életed folyamatosan a jósjelek végtelen sorozatából áll össze.
Tanácsot többféle módon is lehet kérni a Ji Kingtől. Korábban cickafarkkóró számolásával kaptak választ az emberek a problémáikra, mára viszont a legnépszerűbb módszer a pénzérmék használata lett.
A jóslás módszere

Minden dobás egy-egy vonásnak van egy számértéke, amit fel kell jegyezned a papírra. Ha tehát az első dobásod két fej és egy írás lett, annak számértéke 3+3+2, így egy nyolcast rögzíts első helyen. Ezután jöhet a második dobás, aminek értékét az előző fölé jegyezz fel (a jósjelek alulról fölfelé építkeznek). A hat dobásból így összesen 6 számot kell hogy kapj!
Létrejön a jósjeled

• 6: – –
• 7: –
• 8: – –
• 9: –
Ezzel megkaptad a kezdeti jósjeledet. A 6-os és a 9-es dobás azonban különleges, hiszen ezekben ragadható meg a kérdésben szereplő helyzet feszültsége, és ezekből derülhet ki, merre változik majd a szituáció. Ezért ha az általad dobott 6 szám között ilyen is szerepel, egy második jósjelet, egy úgynevezett irányjelet is kapsz! Mégpedig úgy, hogy a 6-os szaggatott vonalát folytonosra, a 9-es folytonosát pedig szaggatottra cseréled úgy, hogy minden más sor változatlan marad.
• 6: – – –> –
• 9: – –> – –
A változók vonása

Ahogy mondtuk, a jósjel hat sora alulról felfelé építkezik, elsőnek tehát a legalsó sor számít.
A konkrét tanácsodat úgy kaphatod meg, ha megnézed, hányadik sorban dobtál 6-ost vagy 9-est, majd az első jósjel értelmezésénél nem csak a jósjel jelentését, de a te számoddal jelzett Vonásokat is elolvasod.
Jósjelek értelmezéséhez

Ha erősen koncentrálsz arra, amire kíváncsi vagy, a hat dobásból kirajzolódott jósjel segít megtalálni a választ, és olyan jövőt kialakítani, amilyenre mindig is vágytál.